Jazykové kurzy Děti + Mládež Global Leadership Training Překladatelské služby Společnost Berlitz Nákup online
 
References

Reference

Protože máme prostě radost z toho, že je máme.

Lucie Kutíkova, PhD, Health Economics Director, Amgen Europe

Kurz jsem si zvolila kvůli efektivitě, se kterou je možno se posunout v úrovni znalosti jazyka za relativně krátkou dobu. Vyhovuje mi metoda Berlitz, kdy se hovoří pouze daným jazykem. Byla jsem spokojena na 150%.Berlitz nabízí zábavnou a účinnou formou zlepšení znalostí cizího jazyka. Učitele a ostatní personál dbají na vysokou kvalitu výuky, přizpůsobí výuku potřebám klienta a nabízí velmi profesionální přístup.

Tomáš Ďurďa, Fedex Express

Příjemný přístup, profesionální zaměstnanci a lektoři, přátelská atmosféra, flexibilita zaměřit je na jakékoli téma.

Jan Macek, Country Financial Services Manager, MANN + HUMMEL Service, s.r.o.

Proč jste zvolil jazykový kurz v Berlitz? Intenzivní kurz jsem absolvoval v Berlitz Brno již před několika lety a byl jsem moc spokojen.

Jak se Vám kurz líbil? Líbila se mi intenzita kurzu, profesionalita lektorů, připravenost kurzu (časová i materiální).

Doporučil byste jazykový kurz v našem jazykovém centru svým známým? Pokud ano, proč? Jazykový kurz ve vašem centru bych doporučil pro jeho profesionalitu, přiravenost, metodu výuky i dosaženého pokroku.

Jana Macková, Assistant to General Manager, Beiersdorf spol. s r.o.

Jazykovou školu Berlitz jsme si vybrali kvůli její specializaci na Business English a nabídce úzce zaměřených Business okruhů. Zároveň nás oslovila Bertlitz metoda, která našim zaměstnancům umožňuje naučit se používat jazyk v reálných životních i pracovních situacích. Jako koordinátorka kurzů oceňuji velmi příjemnou spolupráci s Berlitz a také flexibilitu např. v případě, kdy jsme řešili, že jedna skupina by potřebovala jiný typ lektora a Berlitz nám obratem vyšel vstříc. Všichni lektoři jsou zkušení a kvalita výuky je na vysoké úrovni.

 

Martin Šťovíček, Mekr´s Úpice

Proč jste zvolil jazykový kurz v Berlitz? Kvůli jeho dobrému jménu a schopnosti naučit cizímu jazyku úplně všechny.

Jak se vám kurz líbil? Kurz se mi velmi líbil a splnil všechna moje očekávání.

Doporučil byste jazykový kurz v našem jazykovém centru svým známým? Pokud ano, proč? Určitě bych doporučil kurz v Berlitz všem, komu záleží na dobrém vzdělání. Takže mým známým. Výborný přístup všech lektorů i všech lidí okolo.

 

David Halámek, Bosch Rexroth Brno

Na základě referencí od mých kolegů jsem se rozhodl pro intenzivní studium angličtiny v jazykovém centru Berlitz. Velice mě překvapilo příjemné prostředí a personál školy. Líbilo se mi tempo výuky a hlavně kvalita - propojení konverzace s výukou gramatiky. Cena za kurz je vyšší, ale nabízený servis tomu odpovídá. Berlitz umožňuje uspokojit individuální požadavky.

 

Ing. Jan Kudera, jednatel společnosti Cash Reform Group s.r.o.

V jazykové škole Berlitz jsem studoval 2x angličtinu, patřím tedy mezi studenty, kteří se vracejí a dlouhodobě využívají tuto školu pro studium jazyků. Z osobního hlediska upřednostňuji individuální výuku, která je intenzivní a mohu si vybrat lektora. Berlitz jsem si vybral a doporučuji všem, protože je nejlepší. Je to moje osobní zkušenost jak z tuzemska, tak ze zahraničí. Prošel jsem několik jazykových škol, u Berlitz oceňuji osobní přístup, kvalitu a výběr zahraničních lektorů a dále služby pro studenty. Berlitz má navíc zvuk u zaměstnavatelů, zvláště v zahraničí. S Berliz jsem udělal největší pokrok v znalostech AJ.

 

Josef Sedlák, ředitel sekce Ekonomika a obchod ČEZ

Vážení přátelé cizích jazyků, při příležitosti zahájení třetího roku mé jazykové přípravy s Vaší ( brněnskou) pobočkou firmy Berlitz Vám děkuji za znalosti, které jste mi během uplynulých dvou let "nasypali do hlavy". Zvláště oceňuji způsob, jakým se to dělo. Během mé přípravy ve Vaší škole jsem se setkal s více než deseti lektory. Jsou to lidé z různých koutů Země, muži i ženy, mladší i dospělejší. V některých věcech jsou si však velmi podobní - mají zjevnou chuť do práce, projevují optimismus a vytvářejí prostředí v němž je radost pracovat. Ve chvílích mimo výuku přebírají roli tvůrců pozitivní atmosféry další zaměstnanci školy pod vedením vždy usměvavé paní ředitelky. Přeji firmě Berlitz, aby se jí i nadále dařilo, a aby měla ve všech svých pobočkách na celém světě lidi, jací jsou v pobočce brněnské. S přátelským pozdravem

 

Ing. Miroslav Červený, CIO, ASA spol s r.o.

Chtěl bych toutu cestou poděkovat celému kolektivu pracovníků firmy Berlitz za zcela mimořádný a individuání přístup, kterého se mi dostalo po dobu mého intenzivního studia. Na základě této velmi pozitivní zkušenosti jsem se rozhodl nadále pokračovat ve studiu u Vaší firmy a rozhodně firmu Berlitz doporučím svým kolegům.Jestě jednou děkuji.

 

Ing. Pavel Kotol

 Dovolte mi, abych se zmínil o vaší práci s dětmi. Zde mám velmi dobrou zkušenost, jelikož můj syn navštěvuje vaše kurzy a taktéž jezdí na letní jazykové tábory. Jako důkaz kvalitního a osobního přístupu k dětem je skutečnost, že syn k Vám do školy chodí rád a vždy se těší. V dnešní době otevřené Evropy a vlastně celého světa je Vaše práce o to významější a smysluplnější, že studenty i děti motivuje naučit se porozumět cizím jazykům co nejlépe. A to se vám myslím v plné míře daří. Přeji vám ve všem úsilí hodně štěstí a hlavně hodně spokojených studentů.

Denisa Schneebaumová, Mann+Hummel

Byla jsem na 3 denním individuálním kurzu angličtiny pro začátečníky. Jelikož jsem začínala již po několikáté, měla jsem již určitou slovní zásobu. Proto byla pro mě tato výuka naprosto vyhovující - opětovné oživení všeho, co jsem se kdysi učila a hlavně komunikace! Člověk tam musí opravdu stále mluvit! Myslím, že je to skvělé nastartování pro studium nového jazyka, jestliže má člověk již nějaké základy a hlavně si student dokáže, že opravdu v daném novém jazyce dokáže komunikovat.

 

Veronika Hnízdilová, Magnum Parket a.s.

Dovolte mi, abych krátce zhodnotila úspěšnost výuky cizích jazyků v naší firmě. Kurzy angličtiny a němčiny, které pro nás zajišťujete již dlouho, se za tuto dobu staly nedílnou součástí dění v naší firmě. Do kurzů ja zapojena většina pracovníků, kteří při své práci komunikuje se zahraničím. Nejen na základě svých pocitů mohu říci, že se při každodenní práci se zákazníky z celého světa cítím svobodnější. Tento pocit mi dodává odposlouchaná výslovnost od rodilých mluvčích, větší jistota v gramatice a celková zkušenost daná kurzem. K dobru bylo i střídání lektorů, které dělá kurz pestřejším a zajímavějším. Všem lektorům bychom chtěli touto cestou poděkovat za jejich vstřícný přístup ke všem studentům a za projevenou trpělivost. Chceme také poděkovat za celkovou organizaci jazykových kurzů, vždy jste se nám snažili vyjít vstříc v našich ne vždy jednoduchých požadavcích.

 

 

p. Muller, Miele Technika s.r.o.

Rád bych doporučil intenzivní program Total Immersion všem, kdo si nemohou dovolit zorganizovat čas na jazykové vzdělávání pravidelně pár hodin týdně a zároveň potřebují rychlý progres v jazyce. Stačí 120 vyučovacích hodin a člověk mluví!

Potřeboval jsem se naučit německy a mohu konstatovat, že Berlitz mi v tomto směru výrazně pomohl. Samozřejmě nejdůležitější je účinnost výuky a metody Berlitz a spokojenost studentů s úrovní výuky a přístupem lektorů. Všechny tyto aspekty můžeme hodnotit mimořádně kladně. Velice důležitá je atmosféra v kurzech, která je přátelská, uvolněná, ale na druhé straně motivující a odstraňující zábrany při mluvení cizím jazykem. Je to atmosféra, kterou navozuje lektor nejen svým přístupem, tématy, skladbou hodiny, střídáním výukových metod, ale také svou lidskostí a přizpůsobivostí se aktuálním skutečnostem a neposledně Berlitz strukturou. Odborný pokrok jednotlivých posluchačů hodnotí lektor v mnoha různých oblastech, což je důležitá zpětná vazba pro každého účastníka. Pocit svobody mi dodává i odposlouchaná výslovnost od lektorů, větší jistota v komunikaci a celková zkušenost daná kurzem.

 

Helmut Buortmes, vedoucí fakturace, T-Systems Enterprise Services GmbH

Začali jsme s několika málo skupinami, ale postupně jsme tento počet zvýšili kvůli skvělé podpoře pro firemní zákazníky. Profesionalita, velké rozšíření lokalit a pružnost, s níž se setkávají naše požadavky, dávají skvělý příklad vlídnosti k zákazníkům. Nikdy jsem neslyšel větu "to není možné" - řešení existuje vždy. Angličtina je nyní povinná a už ne dobrovolná. Navíc vzhledem k rozvoji IT jsou znalosti angličtiny rozhodující, obzvláště ve světle globalizace. Díky narůstající důvěře našich zaměstnanců je vidět, že jazykové kurzy dosahují výsledků. A také díky tomu, že jsou naši zaměstnanci šťastnější, protože cítí, že mají lepší kvalifikaci. Konec konců, děláte-li chyby, zneklidňuje vás to. Jazykové kurzy mají v této oblasti velmi kladný vliv. Cítím, že od našich dvou firemních poradců dostávám optimální podporu. Myslím si, že výuka je skvělá - sám se jí účastním - a vidím, že má úspěch.

 

Heide Schäfflerová, osobní asistentka, Stageco Deutschland GmbH

Domnívám se, že výuka má velký úspěch, protože většina těch, kdo se kurzů účastní, zlepšila své znalosti angličtiny i vyjadřovacích schopnosti, obzvláště po telefonu. Kromě výuky a studijních materiálů je však to úplně nejlepší náš lektor Laurence Gien. Nikdy jsem nepotkala nikoho, kdo umí lidi motivovat s takovým šarmem a nadšením. To není pouze můj názor, ale názor celé naší skupiny. Když se loučil, měli jsme skutečně slzy v očích. Obzvláště musím zdůraznit jeho didaktické schopnosti, které mu umožňují individuální přístup a podporu pro každého účastníka. Profesionalita vaší společnosti na mě stále dělá dojem a kdykoli vás doporučím.

 

Claudia Thenová, vedoucí pro personalistiku a sociální záležitosti, Lübbe Publishing Group

Naši zaměstnanci jsou nadšeni tou pružností: mohou si například sami vybrat čas a vybrat si z několika různých lektorů - protože toto je pro ně výzva a tak nezvykají si pouze na jednu osobu - a oceňují také vysokou úroveň zkušeností lektorů. Díky opatřením pro další vzdělávání se zaměstnanci cítí cenní. I když to ve spojení se všemi ostatními opatřeními není levné, při porovnání s výslednou spokojeností zaměstnanců, motivací a vyplněním jejich potenciálu se jedná o velmi cennou investici Naše partnerství s Berlitz je díky naší kontaktní osobě rozsáhlé. Velice si ceníme faktu, že je vždy přátelská, nápomocná a přizpůsobivá a vždy pro nás najde řešení. Představuje pro nás styčný bod, zná firmu i zaměstnance a ví, co chceme a potřebujeme, takže se může plně přizpůsobit našim potřebám.

 

Philipp Schulz, péče o odborné talenty, McDonald's Deutschland Inc.

S podmínkami u společnosti Berlitz jsme velice spokojeni. Dokumenty jsou vytvořeny profesionálně, jsou pestré a obsáhlé a kvalita obsahu i poskytovaná podpora je správná; navíc společnost Berlitz nemá pouze jedno pracoviště v Německu, ale je dostupná v mnoha různých oblastech, včetně zahraničí. Zúčastnili jsme se například výukového kurzu v Dublinu. Spokojeni jsme především s poradenstvím a podporou. Účastníci kurzů si cení především různorodosti lektorů, kteří pocházejí např. z USA, Austrálie a Velké Británie. Protože další vzdělávání je pro nás velmi, velmi důležité, služby společnosti Berlitz velmi dobře zapadají do našeho konceptu. Jsou rozmanité, individuální, pružné a místní nebo mezinárodní. Všímáme si, že naši zaměstnanci jsou díky dalšímu vzdělávání cílevědomější, sebejistější a motivovanější.

 

Marcel Besier, vedoucí pro externí dodavatele vzdělávacích služeb, DuPont

Společnost Berlitz nám pomohla realizovat zcela nový způsob realizace jazykového vzdělávání. Díky BVC (Virtuální třída Berlitz) mohou zaměstnanci vstupovat do jazykových tříd odkudkoli a kdykoli. Navíc naši zaměstnanci poznali, že virtuální třída Berlitz poskytuje vysokou kvalitu a úroveň flexibility, která zaručuje skvělý zážitek z učení. Těšíme se na další propagaci a šíření BVC v oblasti EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika).

 

Martin Reckel, vedoucí oddělení personalistiky a organizačního rozvoje, Phoenix Solar AG

Značka Berlitz je mezi manažery a zaměstnanci známá jako ceněná jazyková škola - to byl jeden z důvodů, který nám usnadnil navázat partnerství. Ceníme si také dobrých služeb, vysoké úrovně flexibility a profesionality výuky u společnosti Berlitz.

Firma Phoenix Solar zažívá jako mezinárodní společnost silný rozvoj a díky jazykové škole Berlitz jsme schopni nabízet a pořádat kurzy ve všech zemích a propagovat tak používání angličtiny jako firemního jazyka na pokračující bázi.
Kurzy angličtiny navštěvuje téměř 65 % našich zaměstnanců, což nám také umožňuje povzbuzovat vytváření týmu a dlouhodobě podporovat schopnosti zaměstnanců. Společnost Berlitz také podporuje získávání našich nových zaměstnanců, protože uchazeče lze testovat online nebo po telefonu a rozmisťovat je podle skutečných úrovní znalostí, což povzbuzuje jejich důvěru.

 

Frederick McIntyre, odborník na další vzdělávání v oblasti jazyků a komunikace, Merck KGaA

Lektoři společnosti Berlitz jsou velmi flexibilní, otevření a zcela se orientují na zákazníka. Jazykové kurzy vyhovují našemu celkovému konceptu rozvoje zaměstnanců. Máme stanoveny hodnoty a schopnosti, s nimiž pracujeme. Veškeré vzdělávání a další opatření vycházejí z těchto hodnot a schopností. Ty zahrnují sebejistou komunikaci - která se přirozeně týká všech jazyků. Stručně řečeno, spolupráci se společností Berlitz vnímám jako velmi snadnou a nebyrokratickou. Stačí si jen zavolat pro cenovou nabídku, a tu dostáváme velmi rychle. Výuka a její součásti jsou vysvětleny rychle. Náš pracovní vztah lze charakterizovat jako důvěrný a spolehlivý. Jednoduše mi odebrali spoustu práce!

 

Matthias Hess, ředitel pro plánování a rozvoj lidských zdrojů - německá pobočka společnosti, Cemex

Z důvodu převzetí mezinárodní společností Cemex se naším firemním jazykem náhle stala angličtina. V angličtině se najednou vedly videokonference, e-mailová korespondence i schůzky. Společnost Berlitz si nás získala poměrem ceny a výkonu a rozsahem služeb. Nám i našim zaměstnancům se líbí individuální přístup a ochota jazykových lektorů při jednání s účastníky kurzu. Kurzy se odehrávají v našich kancelářích, takže zaměstnanci neztrácejí čas. Při dosažení příslušných úrovní zjišťujeme, co se v rámci kurzu podařilo dosáhnout, výsledky se však jasně projevují i v každodenním životě. Prostě poznáte, že cizím jazykem mluvíte přirozeně, že působíte mnohem jistěji a nemusíte se už spoléhat na externí zástupce, jako jsou tlumočníci a překladatelé. Na společnosti Berlitz se mi celkově líbí spolehlivost, skutečnost, že vše funguje tak snadno, že je vždy k dispozici někdo, s kým můžeme mluvit, důvěrný pracovní vztah, rychlé vyřizování záležitostí a rychlé zodpovídání dotazů apod. - všechno funguje bez problémů a hladce.

 

Leif Bachorz, ředitel obchodní divize pro péči o zákazníky, HanseNet Telekommunikation GmbH

Část svého jazykového kurz jsem dokončil na Maltě a nyní mohu hladce pokračovat v Hamburku. To je jednou z hlavních výhod u společnosti Berlitz. Dalším faktorem ve prospěch společnosti Berlitz je, že lze přizpůsobit různé potřeby a požadavky. Líbil se mi koncept, že každý může začít bez ohledu na to, kde zrovna je, např. na základě své kvalifikace a cílů. Naši zaměstnanci v současné době navštěvují celou řadu kurzů. Zaměstnanci si skutečně cení toho, že v kurzech Berlitz vyučují pouze rodilí mluvčí. Angličtina je nyní v oblasti v mezinárodního obchodu jasným požadavkem trhu a je to daleko více než "návratná investice"; například poradenská linka v angličtině je nyní nezbytný předpoklad. Práci se společností Berlitz jsem si užíval v každé fázi - ať už na Maltě nebo v Hamburku. Vždy byla velmi flexibilní a především úspěšná. Mají skvělou míru úspěchu. Celkově jsme velmi spokojeni a můžeme poskytnout velmi kladnou zpětnou vazbu.

 

Vera Fischerová, organizace a služby, LB Immo Invest GmbH

Se společností Berlitz spolupracujeme od roku 2005. Nyní zde máme objednány tři paralelní jazykové kurzy a naši zaměstnanci je rádi navštěvují. Rozhodující výhodou je pro nás fakt, že společnost zde má sídlo a že lektoři přicházejí na hodiny do naší firmy. Velice si ceníme vysoké úrovně pružnosti. Není problém zvednout telefon a zrušit lekci den předem, pokud se vyskytne jiná schůzka. Naše společnost vydává majetkové cenné papíry a investuje v celé Evropě a v USA. Důležitá je znalost cizích jazyků, obzvláště angličtiny. Ve společnosti Berlitz jsme v této oblasti nalezli zkušeného partnera. Zaměstnanci firmy LB Immo Invest GmbH potvrzují, že jazykové kurzy Berlitz jsou velmi užitečné a že je výuka podporuje při vyřizování jejich každodenních úkolů.

 

Claudia-Carola Metzeová, lidské zdroje, Berlin-Hannoversche Hypothekenbank AG

Společnost Berlitz si nás získala poměrem ceny a výkonu. Ceníme si skutečnosti, že lze v krátkém čase změnit čas lekce, že lektoři jsou velmi pozitivní a také různých specializací, které se nabízejí od další úrovně, což je z pohledu banky velmi smysluplné. To znamená, že se naši zaměstnanci mohou učit angličtinu, která vyhovuje jejich současným potřebám a požadavkům. Prostřednictvím kurzů angličtiny pro zaměstnance chceme zajistit co nejhladší průběh jednání se zákazníky při každodenní práci. A jazykové kurzy skutečně dosahují výsledků! Jazykové schopnosti znamenají, že naši zaměstnanci jsou sebejistější a více naklonění lidem. A to je přirozeně motivuje, protože zjišťují užitečnost těchto dovedností - například při získávání zákazníků. Máme pobočky v Düsseldorfu, Mnichově a Hamburku. Proto je pro nás velkou výhodou, že společnost Berlitz má v těchto městech jazykové školy a že naše kontaktní osoba jedná s organizací podle všech těchto měřítek na všech těchto míst. To znamená, že máme pouze jednu kontaktní osobu, což je pro nás velmi milé a výhodné.

 

Natascha Grosseová, asistentka výkonného ředitele, NSC Schifffahrtgesellschaft mbH & Cie. KG

Jazykové kurzy jsou pro nás velmi důležité, protože angličtina je hlavním jazykem, obzvláště v námořním průmyslu. V mnoha oblastech v rámci naší společnosti představuje klíčové kritérium pro zaměstnání. Celkově se nám libí skvělá individuální podpora, kterou nám společnost Berlitz poskytuje přes naši kontaktní osobu, paní Wiedenhoffovou, i jednoduchost všech procesů. Odpovědi na naše otázky obdržíme okamžitě. Když něco nejde podle plánu, můžeme o tom otevřeně diskutovat a pak se to realizuje okamžitě v souladu s naším přáním.

 

Susanne Uhrbrock, rozvoj lidských zdrojů, Hauni Maschinenbau AG

"Spolupráce se společností Berlitz nám poskytuje různé výhody. Kromě skvělých služeb a dobrých osobních kontaktů, které společnost Berlitz nabízí, oceňujeme precizní průběh organizace, rozšířenou flexibilitu a velkou rozmanitost různých jazyků a interkulturních školení. Naši zaměstnanci jsou velice spokojeni s jazykovými cíli, kterých během daného období dosáhnou. Cítíme, naše potřeby jsou naplňovány tím nejlepším možným způsobem."

 

Annett Herfortová, právní záležitosti a lidské zdroje, Coreal Credit Bank AG

Naši zaměstnanci si cení skutečnosti, že jazykové kurzy Berlitz se odehrávají pravidelně, že jsou moderní a uspokojují potřeby jednotlivých oddělení. Jazykové kurzy jsou jasně prospěšné, čím vyšší kvalifikaci zaměstnanci mají, tím schopněji mohou vyřizovat své úkoly a projekty. Mě osobně se na společnosti Berlitz líbí rychlý a nebyrokratický přístup.

 

Bernhard Rettler, personální ředitel Rostock, Nordex Aktiengesellschaft

Využíváme především jazykových kurzů v zahraničí, včetně Skotska, Velké Británie a Irska Díky společnosti Berlitz je k dispozici skvělý výběr hostitelských rodin, profesionální poradenství a podpora; výukové materiály jsou dobré a existuje také vysoká úroveň flexibility. Výhody jazykových kurzů se jasně projevují tím, že dochází k podstatně méně chybám, způsobeným jazykovým nedorozuměním. Urychlují také procesy realizované na mezinárodní úrovni. Celkově se mně osobně na společnosti Berlitz líbí rychlá odezva a profesionální organizace.

 

Ulrike Weberová, vedoucí, péče o nové talenty, PB International, Pitney Bowes

Společnost Berlitz je globálním poskytovatelem s jednotnými standardy. Chceme, aby všichni zaměstnanci mluvili stejným jazykem - a díky společnosti Berlitz tomu tak je. Výuka se nám velmi líbí, protože procento úspěšnosti je více než 90 %, což znamená, že téměř všichni zaměstnanci splní test při ukončení jazykové úrovně. Výhody jazykových kurzů se jasně projevují v mnoha situacích. Například u našich zaměstnanců v oblasti účetnictví, kteří si dopisují s místy jako je Indie nebo Praha. Počet chyb se značně snížil, protože nyní lépe rozumějí tomu, co posílají. Nebo u těch zaměstnanců, kteří díky nově naučeným jazykovým schopnostem dokážou přednést prezentaci v cizím jazyce s mnohem větší jistotou. Celkově to usnadňuje a urychluje pracovní proces a zaměstnanci jsou díky jazykovým kurzům šťastnější a motivovanější. Máme příjemné firemní poradce, které můžeme kontaktovat kdykoli a kteří s námi projednávají naše individuální potřeby a rychle reagují na kritiku. Reakční časy jsou vždy velmi krátké a celková kvalita služeb má výbornou úroveň.

 

Elif Cetrez, asistent pro školení a rozvoj, Bridgestone Deutschland GmbH

Společnost Berlitz nám nabízí několik typů výuky: pro některé zaměstnance bylo vhodnější uspořádat individuální výuku. Jiní potřebovali angličtinu především pro prezentace nebo telefonní rozhovory a byli schopni získat tyto dovednosti v intenzivních skupinách s ostatními kolegy. U společnosti Berlitz se každý může učit jazyk na základě vlastních požadavků. Společnost Berlitz také nabízí jednotný koncept výuky a má v Německu několik poboček, což pro naše terénní pracovníky obzvláště důležité. Angličtina představuje u společnosti Bridgestone jednu z nejdůležitějších oblastí vzdělávání. A to je důležité i pro nás, protože informovanost a další rozvoj schopností našich zaměstnanců je součástí naší firemní filosofie. Celkově si na spolupráci se společností Berlitz ceníme její spolehlivosti, pružnosti a skutečnosti, že při koordinaci s mnoha našimi terénními pracovníky po celém Německu nejsou žádné problémy. Společnost Berlitz vychází vstříc našim potřebám prostřednictvím nejrůznějších pružných nabídek. Výhodná je také síť sahající do mnoha různých zemí. Jeden účastník chtěl například zkombinovat jazykový kurz v Edinburku se svou dovolenou - žádný problém pro společnost Berlitz. Vše lze koordinovat přes mého kontaktního partnera. To je opravdu skvělé!

 

Katja Mehlhornová, personální rozvoj podniku, Drägerwerk AG &Co. KGaA

U naší firmy Dräger se partnerská společnost Berlitz osvědčila jako velmi schopný poskytovatel jazyků, který nabízí rozsáhlou řadu jazykových výukových kurzů pro zaměstnance firmy Dräger v Německu i v zahraničí. Výhody spolupráce se společností Berlitz zahrnují nekomplikovaný pracovní vztah, který se odráží jak v přímém přístupu tak ve skutečnosti, že otázky a požadavky jsou vyřizovány okamžitě. Společnost Berlitz poskytuje zaměstnancům firmy Dräger ve víceoborových kurzech aktuální a speciální témata kombinovaná s obsahem učebních materiálů Berlitz. Zaměstnanci si také cení toho, že kurzy se odehrávají přímo na jejich pracovišti, že schůzky lze pružně domluvit. Úspěch jazykových kurzů se odráží v jistých jazykových znalostech zaměstnanců, zlepšené spolupráci s mezinárodními kolegy a zákazníky a v sebejistotě zaměstnanců při práci v interkulturních projektových týmech. Ráda bych při této příležitosti vyjádřila mé velké poděkování naší přátelské kontaktní osobě, paní Ines Martensové, a týmu centra Berlitz v Lübecku.

 

Jürgen Becker, vedoucí obchodu, středisko účtovacích služeb, člen představenstva, odd. zákaznických služeb 2, T-Systems

Firma T-Systems chce posílit mezinárodní struktury své činnosti. Mnoho z našich cílových zákazníků, kteří používají angličtinu jako komunikační jazyk, pochází zemí jako je Velká Británie, Nizozemí, Rakousko a Česká republika. V současné době expandujeme a prodáváme produkty firmy T-Systems jako externí službu podnikům. Máme zvláštní zájem o rozvoj našich zaměstnanců tak, aby se mohli sami prosadit na mezinárodním trhu.

"Protože jazyk je základem úspěšného podnikání a stavebním kamenem naší strategie pro vytvoření mezinárodního vedení, dostali všichni zaměstnanci v polovině minulého roku nabídku vstoupit do kurzu výuky angličtiny na pracovišti v Göppingenu a externích pobočkách v Bonnu a Darmstadtu.

21 skupin nyní navštěvuje 123 zaměstnanců. Klíčovými faktory úspěchu jazykové výuky Berlitz jsou malé skupiny, v nichž pravidelně mluvíte a také obsah kurzů BerlitzEnglish korespondující s příslušným zaměstnáním, který je připraven na míru úrovni a znalostem našich zaměstnanců. Protože kurzy nabízíme jako dobrovolné, je míra účasti v nich vysoká. Zároveň dochází k odměňování zaměstnance v rámci společnosti."